Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

POJĎME PŘEPSAT WIKIPEDII A CELÝ GOOGLE

25. 10. 2015 12:00:00
Byla jsem člověk s občasným negativním myšlením, ale dokázala jsem se změnit. Na všem špatném lze najít něco dobrého, když zavlečete do chovu psů nějakou zákeřnou nemoc, je to sice špatné, ale na druhou stranu ubude konkurence,

což je skvělé. A když ještě navíc sami patříte mezi tvůrce pravidel zařazování do chovu, je to ještě lepší a veskrze pozitivní!

Byly doby, kdy jsem nedokázala rozpoznat kvality skvělých lidí a hledala na nich jen to špatné. Jak hloupá a negativní jsem byla! Dnes se těmto velikánům plná pozitivní nálady s úctou kořím.

A nejlepší z nich? Těžko říct, říká se: „Cherchez la femme“, proto vezmu za vzor krásnou mladou a křehkou ženu.

Má ve všem jasno, na život hledí jedině optimisticky a díky tomu se jí vše daří. Snad to znáte sami, co vysíláte do vesmíru, to vám vesmír vrací.

Ona je velikou vesmírnou oblíbenkyní neboť jí vrací to pozitivní okamžitě. Ovšem dlužno podotknout, že na „špinavou, negativní práci“ má své obdivovatele, kteří to pro ni dělají ochotně a s láskou, jsouc naladěni na její optimistickou vlnu. Každá mince má totiž dvě strany a dobro se zlem musí zůstat v rovnováze.

Co o ni napsat, aby jste ji poznali a začali obdivovat tak jako já?

Pravda je, že miluje lidi a zvířata a zvláště psi stojí v čele jejího zájmu.

Pro svou lásku k nim se rozhodla nejprve pejska vlastnit, poté chovat, angažovat se v chovatelském klubu jako předsedkyně, pak se stala rozhodčím a teď zároveň předsedkyni i poradcem chovu.

Její kvality jsou tak vysoké, že bych ji ráda nabídla veškeré funkce v klubu.

Rozhodně na to má.

Představte si, co se nestalo: předešlá poradkyně chovu nezapsala do krycího listu psa, který nenakryl, čímž spáchala do nebe volající přestupek. Nakryla sice jiným psem, avšak fena nezabřezla. Může být jen ráda, že se tak stalo, jinak by ji byly nařízeny genetické testy pro určení paternity.

Proč?

To je přece jasné! Pes, který ejakuluje mimo fenu, se přesto může stát otcem. Stačí, aby se poblíž vyskytovala fena. Takto zhodnotila pochybení bývalé poradkyně chovu předsedkyně klubu a rozhodčí.

Nehádám se. Cesty Páně jsou nevyzpytatelné. Marie také počala, ač byla panna.

A tak si na svá křehká ramena nasadila mimo předsednictví a rozhodcování i těžkou dřinu poradce chovu.

Ach jo. Je prostě veleobětavá.

Pak je tady ta věc s Wikipedií a Googlem.

No, musím přiznat, že je bude třeba přepsat. Některé pojmy jsou tam uvedeny špatně a jsou negativní.

Co například píše Wikipedie o kvalitě je naprostý nesmysl, protože závisí na úsudku a schopnostech pozorovatele. Přitom je jasné, blbec o kvalitě ví prdlačky a jedině chytrý a schopný člověk může určit, co je a co není kvalitní. Ostatní by se měli podřídit.

Příklad kvality:

chovný pes, nabízený bez omezení, který kryl 5 fen z loňského celkového počtu 10 nakrytých českých fen, má dysplazii kyčelního kloubu s hodnocením 2/2 (HD:C/C) a má postižen ramenní kloub nemocí OCD.

Mohlo by se zdát, že je to špatně, ale opak je pravdou. Takto ubude počet chovných psů a fen a ubude nežádoucí konkurence. To málokdo dokáže vidět.

Dokonce předminulá poradkyně chovu měla stejně jasnozřivé myšlení, neboť vyzdvihla ve svém článku, že její plemeno zůstává stále málopočetné, což je pro rozvoj a kvalitu plemene velice žádoucí.

Stejné je to s ATAXIÍ, každý chovatel, předseda klubu, poradce chovu i rozhodčí přece naprosto jasně ví, že je to NEMOC SRDCE!

O zálomku na ocase se ani bavit nebudeme. Je to stejně jenom kosmetická vada, pes jím může vrtět bez problémů a ostatně – některým plemenům se ocas kupíruje, takže se ani nezjistí, že tam nějaký zálomek byl. Jo a potvrdit, že je to skutečně zálomek, může jedině rentgen. Tak nač to vůbec znát a vědět? Ona to rozhodně řešit nebude, nemůže těm milým lidičkám zapáleným pro chov ublížit.

Má je moc ráda.

Fenku se zálomkem ze svého posledního vrhu ve své chovatelské stanici, tato skvělá žena nabídla s klidným svědomím zahraničnímu kupci na chov.

Tady bude potřeba změnit i standard, který z chovu vylučuje deformované ocasy. Je to jen otázkou času, já věřím, že se jí to podaří a držím jí v tomto úsilí pevně sevřené pěsti. Ať se dobré dílo podaří!

Ráda píšu nejen o pronikavém intelektu, ale stejně tak o pronikavém zraku, který si s intelektem nijak nezadá.

Posuďte sami:

Toto je přece typický KLABONOS. Vidíte to?

Tak co, už jste se zamilovali jako já?

Věřím, že ano. Věřím, že ji budete následovat ochotně a rádi pomůžete při přepisování Wikipedie, Google a standardu.

Autor: Alena Lasotová | neděle 25.10.2015 12:00 | karma článku: 5.65 | přečteno: 384x


Další články blogera

Další články z rubriky Ostatní

Marek Valiček

Muž i na pokraji nervového zhroucení

Někdy může být nerozhodnost až roztomile nakažlivá. Nikdy by ale k nerozhodnosti nemělo docházet ve frontách u kasy v obchodě s oblečením!

20.7.2018 v 11:22 | Karma článku: 31.94 | Přečteno: 1727 | Diskuse

Libuse Palkova

Večer s Arnoštem Lustigem na parníku

Městská knihovna v Praze uspořádala během července několik setkání pro milovníky literatury. Odehrávalo se to přímo na Vltavě, přesněji na palubě lodi Avoid Floating Galery, která kotví na náplavce u železničního mostu.

20.7.2018 v 10:31 | Karma článku: 10.35 | Přečteno: 322 | Diskuse

Stanislav Cigánek

M. Jan Hus měl velmi realistické a katolicky správné pojetí církve

Žalobní články proti Husovi z 18. 6. 1415 č. 16 až 18 ukazují Husovy odvážné ale katolicky zcela správné pohledy na církev, církevní poslušnost a disciplínu. Soudci v jeho spisech hledali zádrapky.

19.7.2018 v 19:35 | Karma článku: 8.87 | Přečteno: 202 | Diskuse

František Skopal

Slovanství! Je opravdu možný návrat ke kořenům?

Současní příznivci Slovanství vnímají křesťanství jako záměrnou indoktrinaci tehdejších Slovanů, s cílem odstavit je od vlastní, původní kultury a duchovnosti, a tím zabránit jejich rozvoji a rozkvětu.

19.7.2018 v 17:05 | Karma článku: 9.33 | Přečteno: 319 | Diskuse

David Vlk

Že já kráva nebyla radši lesba!

"Poslouchej a ty máš taky jako rád mladý holky? Přiznej se!" Udeřila vzápětí na mě. V tom okamžiku by se ve mně krve nedořezal.

19.7.2018 v 13:07 | Karma článku: 37.14 | Přečteno: 2151 | Diskuse
Počet článků 44 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 737
Napsat o sobě, kdo jsem, je vůbec to nejtěžší. Většinou to sami nevíme. Směle však mohu tvrdit, že jsem dítě svých rodičů a žena v nejlepším věku. Mým vzorem je příroda, mou vášní psi a všechna zvířata. Stránky mých obříků- psů plemene landseer
Najdete na iDNES.cz