Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Arbitr sporu

11. 01. 2015 16:00:32
Mít kontakt s lidmi po celém světě je super, ale nese to sebou i nepříjemné důsledky. Na FB mě čekal dost nepříjemný dopis.

Nevím proč si paní zvolila právě mě za řešitele svého sporu, mě se to jednak netýkalo, jednak jsem o tom neměla nejmenší povědomí a v neposlední řadě mě její žádost dost pobouřila. Zřejmě si zaměnila mé iniciály AL s AS (Arbitr Sporu). Ono, když dosadím jen pár písmenek, pak mi opravdu vyjde mé jméno, A.LAS(otová).

Na FB už dlouho nahlížím dost opatrně, nikdy nevím, jaké otřesné obrázky tam na mě juknou, ovšem tentokrát to byl jiný kalibr. Tentokrát to byl dopis. Paní stěžovatelku jsem do mého příběhu pojmenovala Citrónová a tu, s níž se dostala do sporu, paní Jahodová.

Toto je dopis paní Citrónové:

Dobrý den,

velmi lituji, že Vás obtěžuji, nicméně se na Vás obracím s žádostí o pomoc s řešením nepříjemné situace s paní Jahodovou, ve které jsem se ocitla. Paní Jahodová mi na serveru beremese.cz prodala dětský overal za který jsem jí i s poštovným zaplatila 380,-. Paní Jahodová mi ovšem zboží nezaslala ani se mnou od té doby nekomunikuje. Jelikož jsem na mateřské, není pro mne tato částka zanebdatelná a ani z principu se mi nechce nad celou věcí mávnout rukou. Proto se na Vás obracím s prosbou o pomoc - pokud máte tuto možnost, budu Vám velmi vděčná, když paní Jahodové budete tlumočit mou žádost o vyřešení celé situace tím, že mi zašle uvedenou částku zpět na účet číslo 1969530093/0800. Jsem samozřejmě připravena se obrátit i na policii, ale ráda bych si ušetřila běhání po úřadech a vše vyřešila smírnou cestou, věřím, že by to bylo příjemnější pro obě strany.

Děkuji za pochopení a případnou pomoc a ještě jednou se omlouvám, že Vás takto obtěžuji, věřte, že je mi to velmi trapné.

p. Citrónová

Ne, nejsem lhostejná a ráda pomáhám, ale ne bez důkazů. V dopise nebyl zaslán žádný důkaz, já nejsem ani orgán Policie ani právník a celou situaci jsem považovala spíš za pomlouvání paní Jahodové. Také částka, o kterou měla údajně přijít se mi zdála směšnou pro šíření takových žádostí zcela neznámým lidem, což jsem paní Citrónové také napsala.Co ode mne očekávala? Že ji zaplatím dlužnou částku? Proč mi poslala číslo svého účtu? Není to jen další praktika mazaných podvodníků?

Její odpověď mě pobavila.

Máte pravdu, že částka není příliš vysoká, avšak z mého pohledu jde především o zneužití důvěry a o prostý fakt, že toto se prostě nedělá. Zároveň jsem se dozvěděla, že nejsem zdaleka jediná, ke komu se dotyčná takto zachovala. Náš právní řád mi dává možnost se tomuto chování bránit a já ji chci využít. I když se mi peníze pravděpodobně nevrátí, možná to přispěje k tomu, že již neokrade nikoho jiného a za to to dle mého názoru stojí.

A to co dělá ona je správné? Pomyslela jsem si.Tím přece nic nezíská! Paní Citrónové jsem už podruhé doporučila, aby se obrátila se svou žádostí na kompetentní úřady nebo správce serveru, kde si měla koupit overal a nechtěla po nezainteresovaných osobách vyřešení svého sporu.

A pak mě paní Citrónová dorazila:

Oslovím takto všechny, které má paní Jahodová v přátelích.“

Autor: Alena Lasotová | neděle 11.1.2015 16:00 | karma článku: 6.05 | přečteno: 359x


Další články blogera

Alena Lasotová

POJĎME PŘEPSAT WIKIPEDII A CELÝ GOOGLE

Byla jsem člověk s občasným negativním myšlením, ale dokázala jsem se změnit. Na všem špatném lze najít něco dobrého, když zavlečete do chovu psů nějakou zákeřnou nemoc, je to sice špatné, ale na druhou stranu ubude konkurence,

25.10.2015 v 12:00 | Karma článku: 5.65 | Přečteno: 384 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Marek Valiček

Muž i na pokraji nervového zhroucení

Někdy může být nerozhodnost až roztomile nakažlivá. Nikdy by ale k nerozhodnosti nemělo docházet ve frontách u kasy v obchodě s oblečením!

20.7.2018 v 11:22 | Karma článku: 31.94 | Přečteno: 1727 | Diskuse

Libuse Palkova

Večer s Arnoštem Lustigem na parníku

Městská knihovna v Praze uspořádala během července několik setkání pro milovníky literatury. Odehrávalo se to přímo na Vltavě, přesněji na palubě lodi Avoid Floating Galery, která kotví na náplavce u železničního mostu.

20.7.2018 v 10:31 | Karma článku: 10.35 | Přečteno: 322 | Diskuse

Stanislav Cigánek

M. Jan Hus měl velmi realistické a katolicky správné pojetí církve

Žalobní články proti Husovi z 18. 6. 1415 č. 16 až 18 ukazují Husovy odvážné ale katolicky zcela správné pohledy na církev, církevní poslušnost a disciplínu. Soudci v jeho spisech hledali zádrapky.

19.7.2018 v 19:35 | Karma článku: 8.87 | Přečteno: 202 | Diskuse

František Skopal

Slovanství! Je opravdu možný návrat ke kořenům?

Současní příznivci Slovanství vnímají křesťanství jako záměrnou indoktrinaci tehdejších Slovanů, s cílem odstavit je od vlastní, původní kultury a duchovnosti, a tím zabránit jejich rozvoji a rozkvětu.

19.7.2018 v 17:05 | Karma článku: 9.33 | Přečteno: 319 | Diskuse

David Vlk

Že já kráva nebyla radši lesba!

"Poslouchej a ty máš taky jako rád mladý holky? Přiznej se!" Udeřila vzápětí na mě. V tom okamžiku by se ve mně krve nedořezal.

19.7.2018 v 13:07 | Karma článku: 37.14 | Přečteno: 2151 | Diskuse
Počet článků 44 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 737
Napsat o sobě, kdo jsem, je vůbec to nejtěžší. Většinou to sami nevíme. Směle však mohu tvrdit, že jsem dítě svých rodičů a žena v nejlepším věku. Mým vzorem je příroda, mou vášní psi a všechna zvířata. Stránky mých obříků- psů plemene landseer
Najdete na iDNES.cz