Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Opilá těhotná

14. 12. 2014 19:30:02
Jízda veřejnou hromadnou dopravou v sobě skrývá i nutnost vyslechnout nechtěné. Byla sobota ráno a já se konečně dočkala příjezdu vlaku a nastoupila do něj. Těšila jsem se na teploučko a byla zklamaná. Doufala jsem v klídek a byla jsem otrávená.

Havířov.“

Vlakový rozhlas oznámil stanici a souprava zastavila. Lidé vystupují a nastupují. Mezi nimi i dívka, možná už mladá žena. Nevím, neohlížím se po ostatních spolucestujících a necivím jim do obličeje.

Sotva dívka nastoupila, okamžitě začala telefonovat. Ten někdo, Petr, musel být silně nahluchlý, dívka hovořila hodně hlasitě, přeslechnout nebo dokonce chtít zaspat hovor se prostě nedalo.

A tak jsme se všichni nedobrovolně dozvěděli, že její manžel Petr má kámoše v base, který v tom umí chodit, že dostal 7 let, ale nezajímá ji za co. Že jede právě z Night klubu, kde si už nedává míchané drinky, protože jí míchají žaludkem a je ji po nich teď nějak blbě a proto musela zůstat jen u pár panáků a piva, ale je dočista střízlivá a už se na miláčka Petra moc těší. Na závěr se asi pět minut loučila, asi desetkrát mechanicky oznámila miluju tě a pak k mé obrovské úlevě zavěsila.

Bohužel tím neskončila. Tentokrát volala mamince a protože jsme právě přejížděli přes most, přidala na hlasitosti.

Ahoj mamčo, doufám, že tě neruším. Ahá... to je dobře, že máš po noční, aspoň se vyspíš, dneska k tobě na oběd nepřijedeme, budeme mít řízky.

Peníze?

My máme peníze, včera jsme dostali podporu a hned jsme zaplatili nájem, neboj se, nejsme blbí, víme, že nájem se platit musí. Jo koupila jsem si bundu a troje tepláky, hezké, Nike. Jedny ti přenechám, budou se ti moc líbit a stejně všechny neunosím, když budu mít za chvíli veliké břicho.

Co, Odkud jedu? No z klubu. Ne, neboj se, nepila jsem, jen panák nebo dva a pivko.

Nejsem blbá. Mamčo, už za pár měsíců budeš babča a já mamča..... no to je dobré, mamča a babča.

Ty a stará? Neblbni, kdybych tě neznala, hádala bych ti nejvýš třicet.

Jo, Petr jede v pondělí do Norska a koupí si tam bundu pro sebe a možná i pro mě.

Peníze? My máme peníze, vždyť jsme dostali podporu, zaplatili nájem a nakoupili.

No nic mamčo, musím končit, mám tě ráda. Co říkáš? Ahá, měj se, mám tě ráda.

...Jo, ahoj, mám tě ráda.“

Zavěsila. Zticha však nebyla, znovu zavolala manželovi.

Ahoj miláčku, už jsem mámě volala a říkala jí, ať se mezi nás neplete, že se potom my dva spolu jen hádáme. Taky jsem jí říkala, že máme peníze a zaplatili jsme nájem. Mámě jsem se pochlubila, že jedeš do NORSKA a že mi koupíš tu bundu, co tak chci, vždyť moje číslo znáš. ...

Ty jsi se snad zbláznil, v žádném případě nechci bydlet mezi cigány, nikdy nevíš, kdy se ti nakvartýrují až domů a to bych nesnesla.“

Hovor pokračoval a pokračoval, až konečně oznámila Petrovi, že bude končit. Sice to trvalo dalších 10 minut, ale nakonec skutečně zavěsila.

Uf, konečně, to to trvalo....

Jé mami, ještě nespíš?“

To snad není pravda, ona ještě pokračuje, pomyslela jsem si a chtěla se přemístit do jiného vagonu, když jsem zaslechla, že bude vystupovat ve Svinově. To už vydržím.

Hovor byl dost osobní, ale to dívce vůbec nevadilo, klidně probírala rodinné problémy zcela bez zábran. A tak se všichni znovu museli dozvědět, že jsou s Petrem zabezpečeni, mají byt 1+2, že mamča bude babča, že dostali podporu, zaplatili nájem a znovu přetrpět dalších 5 minut loučení.

Příští stanice Ostrava-Svinov“

No miláčku, právě mi přišla zpráva od Diany, že takový burgeš dělat nesmíme, však si to přečteš sám, až budu doma. Je pitomá, co si o sobě myslí..“

Ostrava – Svinov“

Mladá žena skutečně vystupuje, stále hovoří, ale její hlas konečně slábne..

Papa, ahoj, miluju tě, čau, ahoj, papa, miluju tě, pa........“

Požehnané ticho. Lidé ve vlaku si slyšitelně vydechli, chvíli mlčeli a pak se spolu dali do řeči. Ne moc nahlas, umírněně a já konečně mohla zavřít oči.

Autor: Alena Lasotová | neděle 14.12.2014 19:30 | karma článku: 17.20 | přečteno: 1076x


Další články blogera

Alena Lasotová

POJĎME PŘEPSAT WIKIPEDII A CELÝ GOOGLE

Byla jsem člověk s občasným negativním myšlením, ale dokázala jsem se změnit. Na všem špatném lze najít něco dobrého, když zavlečete do chovu psů nějakou zákeřnou nemoc, je to sice špatné, ale na druhou stranu ubude konkurence,

25.10.2015 v 12:00 | Karma článku: 5.65 | Přečteno: 384 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Marek Valiček

Muž i na pokraji nervového zhroucení

Někdy může být nerozhodnost až roztomile nakažlivá. Nikdy by ale k nerozhodnosti nemělo docházet ve frontách u kasy v obchodě s oblečením!

20.7.2018 v 11:22 | Karma článku: 31.94 | Přečteno: 1727 | Diskuse

Libuse Palkova

Večer s Arnoštem Lustigem na parníku

Městská knihovna v Praze uspořádala během července několik setkání pro milovníky literatury. Odehrávalo se to přímo na Vltavě, přesněji na palubě lodi Avoid Floating Galery, která kotví na náplavce u železničního mostu.

20.7.2018 v 10:31 | Karma článku: 10.35 | Přečteno: 322 | Diskuse

Stanislav Cigánek

M. Jan Hus měl velmi realistické a katolicky správné pojetí církve

Žalobní články proti Husovi z 18. 6. 1415 č. 16 až 18 ukazují Husovy odvážné ale katolicky zcela správné pohledy na církev, církevní poslušnost a disciplínu. Soudci v jeho spisech hledali zádrapky.

19.7.2018 v 19:35 | Karma článku: 8.87 | Přečteno: 202 | Diskuse

František Skopal

Slovanství! Je opravdu možný návrat ke kořenům?

Současní příznivci Slovanství vnímají křesťanství jako záměrnou indoktrinaci tehdejších Slovanů, s cílem odstavit je od vlastní, původní kultury a duchovnosti, a tím zabránit jejich rozvoji a rozkvětu.

19.7.2018 v 17:05 | Karma článku: 9.33 | Přečteno: 319 | Diskuse

David Vlk

Že já kráva nebyla radši lesba!

"Poslouchej a ty máš taky jako rád mladý holky? Přiznej se!" Udeřila vzápětí na mě. V tom okamžiku by se ve mně krve nedořezal.

19.7.2018 v 13:07 | Karma článku: 37.14 | Přečteno: 2151 | Diskuse
Počet článků 44 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 737
Napsat o sobě, kdo jsem, je vůbec to nejtěžší. Většinou to sami nevíme. Směle však mohu tvrdit, že jsem dítě svých rodičů a žena v nejlepším věku. Mým vzorem je příroda, mou vášní psi a všechna zvířata. Stránky mých obříků- psů plemene landseer
Najdete na iDNES.cz